Co to jest spread?

Zanim zdecydują się Państwo na wymienianie waluty w danej instytucji finansowej, albo w kantorze stacjonarnym to powinniście sprawdzić przede wszystkim czy będzie Wam się to opłacać, a najlepiej jest to zrobić poprzez analizę spreadu.

Czym jest spread?

Spread to nic innego jak różnica, którą można znaleźć pomiędzy ceną, którą się dostanie ze sprzedaży waluty, a ceną, którą trzeba zapłacić gdy takową walutę się kupuje. Im spread jest niższy tym wiadome będzie od razu, że zakup w danym miejscu będzie dla Was po prostu zdecydowanie bardziej opłacalny. Jeśli chodzi o instytucje finansowe takie jak banki to w większości sytuacji można tam znaleźć spread, który stosunkowo wysoki i wynosi on około 12 groszy więcej, niż w kantorach internetowych. Mogą Państwo pomyśleć, że to tylko 12 groszy, jednak w przeliczeniu na większą sumę okazuje się, że bardzo dużo na tym tracimy. Lepiej przecież mieć więcej niż mniej pieniędzy. 

Czemu warto korzystać z kantoru internetowego?

Korzyści płynących z wyboru takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Przede wszystkim wspomnieć należy o wygodzie takich wymian. Wymianę można sfinalizować bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem jedynie urządzenia z połączeniem internetowym. Wizyta w kantorze nie należy do najbezpieczniejszych, gdyż może wiązać się z ryzykiem kradzieży – w przypadku serwisów internetowych takie zagrożenie też występuje, jednak jest o wiele mniejsze. Najważniejszą cechą jest to, że kantory online bardzo często oferują znacznie korzystniejsze warunki wymiany niż banki, czy placówki stacjonarne.

Dodaj komentarz