Zawód księgowego – wady

obsługa-księgowa

Praca księgowego jak każda inna praca, posiada swoje wady oraz zalety. Dlatego właśnie przed wyborem owego zawodu, warto dokładnie przeanalizować jego wady oraz zalety, aby wszystko było jasne. Dzisiaj postaramy się przedstawić Państwu wady tego zawodu. Przejdźmy zatem do konkretów…

1. Praca siedząca przy komputerze
Z pewnością wadą tej pracy jest ciągła praca przy komputerze. Jak zapewne każdy z Państwa wie, nadmierna praca przy komputerze ma negatywny wpływ na wzrok oraz kręgosłup osoby pracującej. W związku z tym, bardzo często osobom pracującym przy komputerze, doradza się dużo ruchu na świeżym powietrzu.

2. Bardzo duża odpowiedzialność
Jest to dosyć istotna wada, gdyż wiążę się z tym, że przedsiębiorca odpowiada za wszelkie sprawy związane z księgowaniem, a także licznymi transakcjami oraz dokumentami. Księgowy bierze na siebie odpowiedzialność za sytuację finansową całej firmy. Księgowy nie powinien popełniać błędów, ponieważ może się to wiązać z pogorszeniem funkcjonowania firmy.

3. Konieczność bycia na bieżąco
Polskie prawo charakteryzuje się tym, że przepisy bardzo często ulegają zmianie. Ciągle wprowadzane są coraz to nowsze przepisy, nowelizacje i poprawki. Natomiast księgowy obowiązkowo musi być na bieżąco. Nie wywiązywanie się z tego obowiązku może być przyczyną popełnienia licznych błędów przez przedsiębiorcę.

Dodaj komentarz