Nowy podatek dla osób najlepiej zarabiających!

danina_solidarnościowa

Serdecznie zapraszamy do wizyty na naszej STRONIE GŁÓWNEJ, gdzie znajdziesz więcej informacji z zakresu podatków i nie tylko!

Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowego podatku. Opodatkowanych zostanie 0,5% najzamożniejszych Polaków. Mowa tu o osobach, których roczne dochody przekraczają 300 tysięcy złotych. W przypadku rozliczania się wspólnie z współmałżonkiem rodzina taka musiałaby wykazać dochód w wysokości nie mniejszej niż 600 tysięcy złotych rocznie.

Premier zaznacza jednak, że podatek ten ma osoby te dotknąć w jak najmniejszy sposób. Czy zmiany te jednak znacznie poprawią sytuację budżetu państwa?

Podobno dzięki “daninie solidarnościowej” bo tak ma zostać nazwany ten podatek dodatkowo do budżetu wpłyną setki milionów, a nawet miliard złotych. Polityk mówi jednak otwarcie, iż nie ma jeszcze oficjalnych szacunków z tego zakresu.

Warto podkreślić że podatek ten działa już w innych krajach unijnych. W Portugalii wynosi on od 2,5 do 5% dla dochodów powyżej 80 tys. euro rocznie. W Grecji jest to nawet 10% dla osób, których dochód przekracza 220 tys. euro rocznie. 3%-owy dodatkowy podatek płacili również Grecy do 2016 roku za dochód przekraczający 300 tys. euro rocznie.

 

One thought on “Nowy podatek dla osób najlepiej zarabiających!

Dodaj komentarz