Zmiana cen usług biur rachunkowych od 2022 roku

Zmiany związane z przepisami Nowego Polskiego Ładu od nowego roku dotyczyć będą wielu aspektów gospodarki. Szczególnie niekorzystne zmiany szykują się dla przedsiębiorców, a wiązać będą się z większymi kosztami prowadzenia firmy. Jakiej wysokości może być zmiana cen usług księgowych?

Księgowi i biura rachunkowe również stoją przed wielkim wyzwaniem, gdyż niestabilność, niejasność i ilość wprowadzanych przepisów jest ogromna. Większość firm księgowych deklaruje, aby mogła nadal należycie wypełniać swoje obowiązki biorąc pełną odpowiedzialność za wykonaną pracę musi zatrudnić dodatkowe osoby lub pracownicy będą pracować w formie nadgodzin – takie działania odbiją się na Klientach, gdyż w związku z powyższym od nowego roku firmy księgowe planują podniesienie cen swoich usług. Przedsiębiorcy mogą spodziewać się wzrostu cen za usługi księgowe w przedziale 20-50 %.

Koniec roku to dobry czas na zmianę biura rachunkowego, jeśli obecne nie spełnia oczekiwań, nie wykonuje należycie swoich zadań lub planuje sporą podwyżkę cen za swoje usługi, a przedsiębiorca nie będzie w stanie zaakceptować takiej kwoty. Warto już teraz zrobić rozeznanie na rynku księgowym i załatwić formalności, aby firma rozpoczęła nowy rok z nowymi możliwościami.